MegaSack DRAW - This year's winner is user - rgwb
We will be in touch
Is there any significant difference between healthfood shop muesli at €5,00 and supermarket muesli at €1,25 per kilo. Is there a €4,75 advantage/benefit? The price increase seems to me to be ridiculous and a bit of a rip-off, no? Or is there a noticable difference?
check the ingredients of cheap Museli they tend to add sugar and whey powder. Probbaly use lower quality fruit as well. Not sure it is worth that much in price difference
Porridge 60p/Kg
No sugar, just Low GI energy.
If your mug enough to buy "healthy" breakfast cereals then carry on, yeah it will be good for you 😉
buy the cheap one and spend the balance on adding up lessons 😉
LOL!
wwaswas - Memberbuy the cheap one and spend the balance on adding up lessons
Top stuff, you found the deliberate mistake and have shown me you can read, two for the price of one. 😉
Nothing wrong with my maths!! My typing, on the other hand....
